• پروانه احراز صلاحیت مشاوران سازمان برای شرکت ها امتیاز آور است

    کد: 21332
    تاریخ: ۱۳۹۵/۰۴/۰۳
    منبع خبر: روابط عمومی
    تعداد بازدید: 729
    شرکت های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات می توانند از طریق احراز صلاحیت مشاوران خود در آزمون مشاوران سازمان نظام صنفی رایانه ای امتیاز کسب کنند.

     

     
    به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، آیدین عدالت عضو هیات مدیره و مسئول کمیسیون مشاوران حقیقی سازمان نظام صنفی استان تهران با اعلام این خبر گفت: داشتن پروانه احراز صلاحیت مشاوره و نظارت از سازمان نظام صنفی رایانه ای درهر یک از رسته ها از سوی پرسنل شرکت هایی که بوسیله شورای عالی انفورماتیک رتبه بندی می شوند  از موارد امتیاز آور برای این شرکت ها است و میتواند به ارتقا رتبه آنها کمک کند.
    عدالت در این رابطه ادامه داد: عطف به آئین نامه رتبه بندی شرکت ها که توسط شورای عالی انفورماتیک تنظیم شده  و در حال حاضر توسط سامانه ساجات (سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور) درحال اجرا  است، شرکت ها به منظور ارتقا از رتبه 4 به 3 و بالاتر لازم است نسبت به ارائه تعدادی قرارداد با نصاب ظرفیت انجام کار مرتبط به سامانه ارائه دهند. در تبصره 1 ماده 8 این آئین نامه، عنوان شده  داشتن حداقل 3 مشاور احراز صلاحیت شده توسط سازمان نظام صنفی رایانه ای معادل یک قرارداد محاسبه شده و به این ترتیب درفرآیند امتیازدهی و رتبه بندی شرکتها لحاظ می شود.
    عدالت با اشاره به توافق سازمان نظام صنفی رایانه ای و شورای عالی انفورماتیک درخصوص مشاوران فناوری اطلاعات گفت: طی رایزنی انجام شده بین سازمان نظام صنفی و شورای عالی انفورماتیک در سالهای اخیر، موافقت شد استخدام مشاوران احراز صلاحیت شده توسط شرکتها برای آنها در تخصیص امتیاز و رتبه بندی تاثیر مثبت داشته باشد که با فرمول فوق در حال حاضر قابل پیگیری و استفاده است.
    عدالت در پاسخ به این سوال که چرا پروانه ارائه شده توسط سازمان درحال حاضر فقط با رتبه 3 صادر می شود، گفت: طراحی و پیاده سازی نظام تعیین صلاحیت مشاوران حقیقی دردستور کار کمیسیون مشاوران سازمان قرار دارد و برای رتبه های بالاتر (رتبه 2 و 1) برنامه ریزی و تولید مستندات و مقتضیات تا حدود زیادی انجام شده است ولی اجرای آن نیازمند مواردی است که سازمان بطور مستمر پیگیر آنها است.
    مسئول کمیسیون مشاوران و اشخاص حقیقی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران در این رابطه ادامه داد: کمیسیون مشاوران در کارگروهی تحت عنوان "کارگروه ارتقا جایگاه مشاوران حقیقی" بطور جدی پیگیر موضوع اعتبار و مقبولیت عمومی مشاوران سازمان نظام صنفی است.
    عدالت تاکید کرد: اعتبار و مقبولیت عام پروانه احراز صلاحیت مشاوران سازمان نظام صنفی رایانه ای با افزایش تعداد این مشاوران بطور موازی در حال پیگیری است و این دو موضوع بطور نزدیکی بهم وابسته اند.
    به گفته وی، در حال حاضر بسیاری از سازمان های دولتی، نیمه دولتی و همچنین سازمانهای اجتماعی و شهری مانند شهرداری ها و حتی شرکت های خصوصی بزرگ به استفاده از خدمات مشاوران سازمان نظام صنفی رایانه ای علاقمند هستند و در بخشنامه های خود بر اولویت آن تاکید می کنند.
    مسئول کمیسیون مشاوران و اشخاص حقیقی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران دراین خصوص ادامه داد: با افزایش روند تعداد مشاوران احراز صلاحیت شده از سوی سازمان نظام صنفی رایانه ای، درصورتی که رایزنی این سازمان با ارگان ها در نهایت به الزام استفاده از خدمات مشاوره دارندگان پروانه منتج شود، ارگان های متقاضی با کمبود مشاور روبرو  نخواهند شد.
    به گفته عدالت، سازمان نظام صنفی رایانه ای در حال حاضر تنها در شهر تهران حدود 1000 عضو حقیقی دارد که بسیاری از آنها پروانه احراز صلاحیت خود را کسب کرده اند.
    او درخصوص اهمیت افزایش احراز صلاحیت مشاوران فناوری اطلاعات گفت:  گرچه درحال حاضر تعداد چشم گیری از سازمانها و ارگان ها صرفا به پروانه مشاوره سازمان اتکا دارند اما به نظر می رسد این تعداد برای اینکه ما از دستگاه های دولتی بخواهیم صرفا مشاوران سازمان  را به کار بگیرند،  کافی نیست. 
    عدالت ادامه داد: ما منتظریم افراد بیشتری نسبت به دریافت پروانه مشاوران از سازمان نظام صنفی رایانه ای اقدام کنند  تا سازمان بتواند در مذاکرات خود با نهادهای مختلف، بکارگیری مشاور تعیین صلاحیت شده سازمان نظام صنفی رایانه ای را در پروژه های فناوری اطلاعات و همچنین ساخت و سازهایی که زیر ساخت شبکه در آنها پیش بینی  می شود الزامی کند.
    مسئول کمیسیون مشاوران و اشخاص حقیقی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با اشاره به راه اندازی سامانه برگزاری آنلاین آزمون مشاوران گفت: به زودی با تلاش های سازمان، سامانه برگزاری آزمون تعیین صلاحیت بصورت آنلاین و بطور مستمر در طول سال برای متقاضیان راه اندازی می شود. در حال حاضر این آزمون یک بار در سال در رسته های نرم افزار، شبکه و اینترنت، مشاوره مدیریت و آموزش و همچنین سخت افزار و مشاوره زیر ساخت برگزار می شود.
    مسئول کمیسیون مشاوران و اشخاص حقیقی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران در پایان تاکید کرد :سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور هشتمین دوره آزمون احراز صلاحیت مشاوران حقیقی رتبه 3 را امسال در تاریخ 25تیرماه جاری به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می کند. متقاضیان تا تاریخ 1 / 4 / 1395 فرصت دارند نسبت به ثبت نام در پورتال  نظام های استانی اقدام کنند.
    به گفته عدالت، همه فعالان حقیقی که دارای شرایط تعیین صلاحیت هستند فارغ از اینکه بطور شخصی فعالیت کرده و یا در شرکتهای عضو یا غیر عضو سازمان استخدام هستند میتوانند در این آزمون شرکت کنند.
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     

کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان کهکیلویه و بویر احمد می باشد.