• در جلسه معارفه رئیس سازمان نصر کشور و رئیس دبیرخانه شورای عالی انفورماتیک مطرح شد:

    آمادگی سازمان نصر برای مشارکت در احراز صلاحیت و رتبه بندی شرکت ها

    کد: 19073
    تاریخ: ۱۳۹۴/۰۶/۲۱
    منبع خبر: روابط عمومی
    تعداد بازدید: 115
    سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور آمادگی خود را برای مشارکت در رتبه بندی شرکت ها با هدف تسریع در فرآیندها و جلب رضایت آحاد صنف به شورای عالی انفورماتیک اعلام کرد.

     

     به گزارش روابط عمومی سازمان نصر کشور، ناصرعلی سعادت رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور طی نشستی انتصاب شایسته سیدمهدی متقی را به عنوان رئیس دبیرخانه شورای عالی انفورماتیک کشور تبریک گفت و با اشاره به اینکه باید فرصت تعامل میان سازمان و شورا را مغتنم شمرد، افزود: شرکت ها و فعالان صنف گلایه های بسیاری در خصوص روند فعلی رتبه بندی شرکت ها دارند و سازمان نظام صنفی رایانه ای نیز با توجه به فضای تعاملی موجود آمادگی همکاری با شورای عالی انفورماتیک در جهت ایجاد تحولات بنیادین برای اصلاح روند موجود و مشارکت در امر کارشناسی احراز صلاحیت و رتبه بندی شرکت ها را اعلام می کند.

    متقی با ابراز خرسندی از وجود روحیه همکاری بین سازمان و شورا، تاکید کرد رویکرد جدید شورای عالی انفورماتیک کشور بر تعامل است و افزود: ایجاد عدالت اجتماعی و جلب رضایت طرفین هدف عمده شورای عالی انفورماتیک است و ما نیز با تمام توان برای احقاق حق تلاش خواهیم کرد. طبق برنامه پنجم توسعه نیز قصد نداریم دولت را بزرگتر کنیم بلکه هدف اصلی ما ایجاد استانداردهای قوی است. 
    سعادت با ابراز خرسندی از راه اندازی سامانه ساجات و ایجاد فرآیند الکترونیکی برای احراز صلاحیت و رتبه بندی شرکت ها، خاطرنشان ساخت: سازمان نظام صنفی رایانه ای محل تمرکز تحصیل کرده ها و صاحبان صنعت ICT است و می تواند با بهره گیری از نیروی کارشناسی اعضای خود تمام فرآیند رتبه بندی شرکت ها را بر عهده بگیرد و در نهایت نیز نتیجه بررسی های خود را ظرف مدت 15 روز در اختیار دبیرخانه شورای عالی انفورماتیک قرار دهد. شورا هم طبق گزارش ارائه شده و بر مبنای صلاحدید خود اقدام به رتبه بندی شرکت ها کند. به این ترتیب ضمن افزایش سرعت رسیدگی به درخواست ها، اشکالات احتمالی رفع می شود؛ فرآیندها بهبود می یابند و رضایت صنف نیز جلب خواهد شد.
    متقی همینطور به فرآیند تایید فنی نرم افزار و لزوم بازنگری در روش های قدیمی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر روش تایید فنی نرم افزار قدیمی بوده و نیازمند بازنگری است. در همین راستا نیز با حمایت آقای محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ایران به دنبال بازبینی و تدوین شاخص های به روز و متناسب با صنعت نرم افزار هستیم.
    رئیس دبیرخانه شورای عالی انفورماتیک کشور، با ابراز نگرانی از وضعیت فعلی نیروی انسانی متخصص در حوزه ICT  افزود: در حال حاضر نیروی انسانی متخصص ایرانی به جای واردشدن به چرخه تولید، وارد کمپانی های بزرگ خارجی می شوند و اغلب از طریق اینترنت برای آنها کدنویسی می کنند درحالیکه اگر به آنها فضای کافی داده شود، می توانند به چرخه تولید وارد شده و در تولید ناخالص داخلی(GDP)  کشور نقش موثر ایفا کنند. باید با کوتاه و اصولی کردن فرآیندهای دریافت مجوز، مسیر را برای وارد شدن شرکت های جوان هموار کنیم. 
    رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور نیز با تاکید بر لزوم به حداقل رساندن مراجع متعدد برای اخذ مجوز نرم افزار، افزود: در حال حاضر برای اخذ مجوز یک نرم افزار باید به مراجع متعددی مراجعه کرد که هر کدام نیز زمانی را برای بررسی های مورد نظرشان وقت صرف می کنند در حالیکه گاهی عمر یک نرم افزار با سرعت تکنولوژی در دنیای امروز بسیار محدود است. ما معتقدیم باید تعداد این مراجع به حداقل ممکن برسد یا همه در یک مرجع متمرکز شود و با تخمین یک زمان مشخص، مجوز نرم افزار صادر شود.
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     

کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان کهکیلویه و بویر احمد می باشد.