• طبق قانون نمایشگاه الکامپ را شفاف و بی حاشیه برگزار می کنیم

    گزارش خبری و تصویری کنفرانس مطبوعاتی الکامپ سازمان نصرکشور

    کد: 19072
    تاریخ: ۱۳۹۴/۰۶/۲۱
    منبع خبر: روابط عمومی
    تعداد بازدید: 209
    نشست خبری سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با هدف تشریح اهداف سازمان در برگزاری نمایشگاه الکامپ بیست و یکم برگزار شد.

    به گزارش روابط عمومی سازمان نصرکشور، نشست خبری سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با هدف تشریح اهداف سازمان در برگزاری نمایشگاه الکامپ بیست و یکم امروز چهارشنبه هجدهم شهریور ماه با حضور ناصرعلی سعادت رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و صائبه سلوکی سرپرست دبیرخانه سازمان به همراه جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار شد.

    الکامپ 21، آغازی بر پایان مشکلات الکامپ

    رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در ابتدا به واگذاری مجوز برگزاری نمایشگاه الکامپ بیست و یکم به نام سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور اشاره کرد و به تشریح روند دریافت مجوز پرداخت و گفت: از سال گذشته در تمام مدت به دور از حاشیه ها و در سکوت خبری، در راستای منافع ملی و صنعت IT با مسئولان مرتبط در حال مذاکره بودیم تا سرانجام از طریق تعامل و همفکری با شرکت سهامی نمایشگاه ها و با حمایت آقای اسفهبدی به توافق رسیدیم. امید است توافق های صورت گرفته نمایشگاهی پربار را برای صنف رقم بزنیم. 
    سعادت با تاکید بر اینکه الکامپ بیست و یکم آغازی است بر پایان مشکلات الکامپ افزود: هدف ما برپایی دبیرخانه دایمی نمایشگاه در محل دبیرخانه سازمان و دریافت مجوز حداقل سه سال برای برگزاری نمایشگاه الکامپ بود.
    سعادت با تاکید بر اینکه سازمان به دنبال اجرای نمایشگاه الکامپ و کسب درآمد نیست، افزود: هدف ما برگزاری نمایشگاهی در شان صنف فناوری اطلاعات و ارتباطات با ایجاد فضایی برای رشد و توسعه صنعت فاوا کشور است. مجوز سازمان نیز به عنوان برگزار کننده صادر شده است.

     

     
     روند انتخاب پیمانکار
    رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، به طور رسمی شرکت راهکار تجارت مدیریت کوشا را به عنوان پیمانکار نمایشگاه معرفی کرد و در خصوص نحوه انتخاب پیمانکار افزود: شرط نخست ما برای دوری از هرنوع حاشیه ای برگزیدن پیمانکاری بود که مورد تایید شرکت سهامی نمایشگاه ها باشد. 
    او در ادامه گفت: پس از آن به بررسی نمایشگاه های مشابه الکامپ در صنایع مختلف پرداختیم. بهترین نمونه هم نمایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی است که مانند نمایشگاه صنعت فاوا، در سطح وسیعی ارزی- ریالی دارد و هرساله استقبال گسترده ای از آن می شود. پس از تحقیق و برگزاری جلسات متعدد به این نتیجه رسیدیم، مجری این نمایشگاه را که سابقه ای شفاف و بدون حاشیه در برگزاری نمایشگاه دارد را به عنوان مجری و پیمانکار الکامپ انتخاب و معرفی کنیم.

    حمایت وزارت ICT، وزارت صنعت و معاونت علمی و فناوری
    سعادت از حمایت همه جانبه دولت از نمایشگاه الکامپ بیست و یکم، تقدیر کرد و افزود: طی جلسه ای که با آقای ستاری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری داشتم، با حمایت کامل این معاونت، شرایط حضور شرکت های نوپا و استارتاپ و شرکت های دانش بنیان در الکامپ امسال فراهم شده است. این فرصتی است که مانند نمایشگاه های خارجی به پتانسیل نیروهای جوان و خوش فکر امکان بروز بدهیم.
    دولت الکترونیک نیز با همراهی وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات در الکامپ بیست و یکم حضور پررنگی دارد، رئیس سازمان نصر کشور، با اعلام این مطلب گفت: دولت الکترونیکی با تمامی بخش های خود در الکامپ حضور خواهد داشت و نمایشگاه امسال رونق از دست رفته خود را باز می یابد.
    روند برگزاری ثبت نام و اطلاع رسانی 
    اطلاع رسانی به اعضا و برگزاری جلسه ای توجیهی از جمله برنامه های در دست اقدام است. سعادت با اعلام این خبر گفت: به زودی با برگزاری نشستی به شرکت های فعال و علاقه مند به حضور در الکامپ اطلاع رسانی می کنیم. همینطور پیمانکار سایتی را طراحی کرده است. طبق برنامه تا مهر ماه پیش ثبت نام نیز آغاز خواهد شد.

     

     
    تسهیلات جانبی الکامپ 21
    همایش ها و میزگردهای تخصصی در حاشیه الکامپ برگزار خواهد شد. سعادت در ادامه این نشست با اعلام این خبر گفت: در حال برنامه ریزی برای ارائه تسهیلات جانبی در کنار نمایشگاه الکامپ سال جاری هستیم تا تمام ظرفیت های صنعت ICT کشور را به نمایش بگذاریم و تمام خلاهای ایجاد شده طی سال های گذشته را جبران کنیم.
    تبلیغات محیطی نمایشگاه مرتبط با ICT است
    رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با ابراز خوشحالی از اختصاص تبلیغات محیطی نمایشگاه به حوزه ICT، گفت: تمامی تبلیغات محیطی نمایشگاه در اختیار ستاد برگزاری است. برخلاف تصور به دنبال تجارت نیستیم با این امکان فرصت خوبی مهیا می شود تا تمام نمایشگاه از ابتدا تا انتها حتی در بخش تبلیغات به فاوا اختصاص پیدا کند. 
    بخش بین المللی الکامپ امسال
    سعادت در پاسخ به سوال خبرنگاری که وضعیت بخش بین المللی الکامپ 21 را با توجه به دوران پساتحریم، مورد پرسش قرار داده بود، یادآور شد: الکامپ بیست و یکم یک نمایشگاه بین المللی است اما با توجه به اینکه در دوران پس از توافق به سر می بریم. در حال حاضر تعاملات با شرکت های بزرگ بین المللی در حد مذاکره و سنجش ظرفیت های موجود است. با وجودیکه تمایل از جانب کشورهای بین المللی وجوددارد اما تا برداشته شدن تمامی تحریم ها باید صبور باشیم.
    رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور بر لزوم امنیت برای هرنوع سرمایه گذاری اشاره کرد و افزود: برای سال آینده با اطمینان می توانیم از حضور شرکت های بین المللی صحبت کنیم اما برای امسال معتقدم اندکی زود است.

     
     
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     

کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان کهکیلویه و بویر احمد می باشد.